KARABÜK

KARABÜK kilitli parke, KARABÜK kilitli taş taşı, KARABÜK kilitli parke taşı ustası, KARABÜK kilitli parke fiyatları, KARABÜK kilit taşı, KARABÜK kilit zemin parke taşı ustasından teklif al!

 

KARABÜK Kilit Taşı

            Dış mekanda zemin kaplama işlemi için kilit taşı en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Maliyetinin uygun olması ve estetik görüntü sağlaması tercih edilme sebeplerinin temelindedir. Otoparkta, parklarda, sosyal tesislerde uygulandığı gibi kaldırım yollarına, özel yürüme için yapılan yollara da döşemesi yapılmaktadır. Kilitli taşlarda malzeme fiyatı çok uygun olduğu için metrekareler büyüklüğünde bir alanı çok uyguna mal edilebilir. Ayrıca uygulama ve işçilik maliyetleri de oldukça uygundur. Hızlı ve pratik şekilde uygulanabilmektedir. Birbirlerine kilitlenmesi ve bu şekilde monte ediliyor olması da sağlamlık veren bir özelliğidir. Uzun ömürlü yapılardır ve dış yapıya uyumlu olarak dayanıklıdır. Önemli olan dikkat edilmesi gerek nokta ise bu işin ustası tarafından yapılmasıdır.

            T ve S şeklinde seçenekleri olan kilit taşlarının bunlardan başka birçok seçeneği bulunmaktadır. Kare, dikdörtgen, sekizgen, baklava dilimi şekilleri de estetik olarak görüntü bütünlüğü sağlamaktadır. Uzun süreli kullanım imkanı veren kilit taşı dışarıda kullanılıyor olması sebebiyle kolayca kirlenebilir. Kolay ve hızlı temizlik yapılabilir özelliğe sahip olmasının yanı sıra yıkama ya da silme yapılabilmektedir.

            Kilit taşı uygulaması sonrasında deforme olama durumu ya da başka bir sebeple düzeltilmesi gerektiğinde bu işlemde oldukça kolaydır. Yeniden yapılandırılacak olan bölgeye kadar taşlar sökülür ve sorun giderilerek yeniden takılır. Sökülen taşların tekrar kullanılma özelliği bulunmaktadır. Böylece değiştirilmesi gereken bir taş için birçok taşın atılması gerekmez. Tekrar uygulama yapılarak kullanımına devam edilebilir.

KARABÜK Kilitli Parke Taşı Nedir?


Kaldırım taşları 2000 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır. Eski Roma'da, bazı durumlarda hala kullanımda olan yolları inşa etmek için kullanılıyorlardı! Uzun ömürlü olduklarını kanıtladılar ve bu onları popüler bir yapı malzemesi yapan da bu.
KARABÜK Kaldırım taşları genellikle tuğla, taş veya betondan yapılır. Ancak Cantera Stone, kireçtaşı, kaldırım taşı, bluestone ve arduvazdan yapılanlar gibi doğal taş kaldırım taşları da vardır.
Geçirimsiz bloklardır ve genellikle kumla ayarlanırlar. Eklemler kumla doldurulmuş olduğu için su aşağı doğru sızabilir.    
Parke taşlarının diğer kaldırım türlerine göre ayırt edici yönü, beton veya asfalt gibi tamamen sağlam bir yüzey oluşturmak için bir araya getirilmemesidir. Genellikle birbirine kenetlenir ve bir arada tutulurlar ve dayanıklıdırlar ve biraz esnek kalırken çok fazla trafik, aşınma ve yüzey basıncına dayanabilirler.
Böylece, çatlamaya eğilimli değildirler ve gerekirse kolayca değiştirilebilirler.

KARABÜK Kilitli parke taşları her türlü uygulamaya ve bireysel gereksinimlere uygun çeşitli şekil ve ebatlarda parçalanır. Düz fayans yüzeyleri simüle ederek farklı tasarım ve desenlerde döşenebilirler.


KARABÜK Kilitli parke